images
Тарасенко Ніна Павлівна 1932-2012
Ім'я
Прізвище
Рік смерті

   home    home    home    home    home 

Життєва дорога Ніни Павлівни Тарасенко, яку знали та поважали у Ковелі та районі, схожа на повноводну ріку. У свій час ця життєрадісна, мудра жіночка опікувалася культурою в районі, писала цікаві змістовні статті у міськрайонну газету, а коли працювала на радіо, її приємний голос повідомляв про життя Ковельщини.

Перші роки життя Ніни Павлівни пов’язані з Уховецьком. Дитинство Ніни скінчилося із першим бомбардуванням ворога мирних поселень. У паніці й метушні вона сама опинилася у вагоні, який віз евакуйованих до Свердловська. Там її поселили у дитячий будинок, де й почалося доросле життя, бо діти працювали по дві години за верстатами, ткали, ходили в госпіталь і допомагали санітаркам, чим могли. А ще організовували для поранених концерти.

Коли звільнили українські землі, маленька дівчинка, слухаючи повідомлення по радіо, в кожне місто писала листи «дяді міліціонеру», щоб знайшов її маму. А мама теж шукала свою донечку, і вже у 1945 році село проводжало її в далеку дорогу по дитину.

Яке ж то було тяжке повоєнне життя! Дні дівчини були зіткані із праці та щоденних турбот про людей. Мала вона неабиякі здібності організатора, і де б не працювала – чи на швейній фабриці, чи у школі — скрізь була у центрі подій, гуртувала навколо себе молодь.

Активістку помітили і запропонували їй роботу в редакції місцевої газети та на радіо. Скільки дорогого і пам’ятного відбулося за ті роки, скільки цікавих статей, репортажів, зустрічей було з різними людьми!

Любила свою роботу, віддавалася їй сповна, та не сподівалася, що доручать їй очолити відділ культури в районі. Ішла на рік-два, а залишилася на роки. І теж працювала з високою майстерністю, невичерпним талантом, знаннями, умінням знаходити шлях до людських сердець. У кожному селі діяли культурні осередки: клуби, бібліотеки, працювали гуртки художньої самодіяльності, відбувалися цікаві заходи.

Напевно, інакше й не могло бути, коли вже на заслуженому відпочинку, ветерана праці, яка пройшла крізь біль, скруту, попросили очолити районну організацію ветеранів. Тільки вона могла так тонко відчувати чужий біль, поспішати на допомогу тим, хто її потребував. Знов турбота про інших кликала Ніну Тарасенко у села району, де пам’ятають її хороші справи. А особливо те, що зуміла видати «Книгу пам’яті» району.

А вдома ця мила привітна жіночка була доброю мамою, бабусею та турботливою дружиною.

Доля подарувала їй багато випробувань, але разом з тим вона у неї щаслива. Бо жінка завжди була потрібною рідним, друзям, знайомим – усім, хто її знав і любив.

Прізвище:
Тарасенко
Дівоче прізвище:
Ковалець
Ім'я:
Ніна
По батькові:
Павлівна
Місто:
Ковель
Місце поховання:
Ковель
Дата народження:
7-7-1932
Дата смерті:
9-11-2012
Ігор Тарасенко

Ігор Тарасенко

  7 липня святкувала б свою 81–шу річницю наша дружина, мама, бабуся, прабабуся НІНА ПАВЛІВНА ТАРАСЕНКО.
  Щороку вона отримувала сердечні вітання від колишніх колег, співробітників, знайомих , сусідів. 

  Тож хотілося , щоб цього року знайомі згадали та пом янули Ніну Павлівну - жінку , яка майстерно поєднувала виконання службових обов’язків  та домашні  справи, яка для нас була взірцем  у ставленні до людей, у вмінні знаходити вихід з проблемних ситуацій, у здатності, навіть, у найважчі часи зберігати спокій, витримку, надію на краще та віру.

  Хай тобі буде , Царство Небесне, дорога наша Ніна Павлівна.

 
  Сумуючі рідні. 


Додати коментар

.