images
Омелянюк Андрій Васильович 1990-2014
Ім'я
Прізвище
Рік смерті

   home    home    home    home    home 

Омелянюк Андрій Васильович — старший солдат 51-ї окремої механізованої бригади (Володимир-Волинський). Загинув у бою за Іловайськ (Донецька область).

Указом Президента України № 311/2015 від 4 червня 2015 року, "за особисту мужність і високий професіонализм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі", нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

-------

Старший солдат Андрій Омелянюк загинув 21 серпня минулого року під Старобешевим. Пам'ять про захисника України свято бережуть на малій батьківщині воїна. У школі, де навчався Андрій Омелянюк, на його честь створили куточок пам'яті. А на фасаді навчального закладу учнів та вчителів школи відтепер зустрічатиме меморіальна дошка з портретом героя.

“Андрій Омелянюк — учень нашої школи. І ми вирішили вшанувати його пам'ять. Скоро буде рік, як він загинув в зоні АТО. І колектив, учні школи вирішили вшанувати його пам'ять і відкрити меморіальну дошку на фасаді нашої школи. Цю дошку виготовив його однокласник Тарас Якимчук. Всі ми його пам'ятаємо і дякуємо Андрію за його солдатський подвиг”, - розповідає директор ЗОШ с. Дубове Олена Балецька.

Меморіальну дошку на честь старшого солдата Андрія Омелянюка урочисто відкрили мама воїна Антоніна Григорівна та його бойовий товариш і односельчанин Віктор Тарасюк. Відбувся обряд освячення. Прозвучали слова молитви. Промовці на мітингу пам'яті дякували батькам за виховання сина-героя і бажали Україні миру.

“Хотів подякувати, найперше, батькам - за виховання сина. І всім родинам, які виховують наших дітей такими, які люблять свою державу, свою рідну землю. Я хочу подякувати громаді за те, що вона береже пам'ять про Андрія. За те, що вона допомагає українському війську... ”, - каже голова Ковельської районної ради Ігор Верчук.

Разом з громадою селища активно допомагають армії й учні Дубівської школи. От і після відкриття меморіальної дошки Андрію Омелянюку діти готували для воїнів підшефної 44-ої аеромобільної бригади індивідуальні ремонтні набори.

“Ми розуміємо, що нашим бійцям на сході країни потрібна наша підтримка, допомога. Щоб вони завжди пам'ятали, що ми їх тут чекаємо і ,чим можемо, допомагаємо. А ці, здавалося б, дрібнички, насправді дуже потрібні нашим бійцям. І ми сподіваємось, що вони їм допоможуть у військовому побуті...”, - говорить учениця ЗОШ с. Дубове Наталія Шнайдер.

“Ми співпрацюємо з волонтерами, запрошуємо їх на зустрічі, передаємо подарунки, продукти, необхідні речі. 19.50.12 Ми передаємо хлопцям теплі листи, побажання, дитячі малюнки. Дівчата навіть готують різдвяне печиво та великодні паски. Завжди діти намагаються передати на схід своїм добрим друзям хороші, теплі слова і добрі побажання. Відповідають і хлопці. Вони вперше надіслали нам газету зі своїми фотографіями та листом-подякою. На фотографіях учні могли побачити радісних воїнів з їхніми дитячими малюнками”, - розповідає заступник директора ЗОШ с. Дубове Людмила Троцюк.

За кілька днів такі ремкомплекти діти доповнять своїми листами та малюнками і поштою відправлять в зону АТО. А про те, наскільки важливі такі передачі для самих воїнів, свідчить хоча б ось цей синьо-жовтий прапор - подарунок учням школи від воїнів з їхніми автографами та словами подяки.

kovel.tv

Прізвище:
Омелянюк
Ім'я:
Андрій
По батькові:
Васильович
Місто:
с. Дубове, Ковельський район
Місце поховання:
с. Дубове, Ковельський район
Дата народження:
19-9-1990
Дата смерті:
21-8-2014
Ігор Тарасенко


Додати коментар

.